konaklama

“BIRLIKTE YASAM” KURALLARIMIZ

“Kişinin eylemleri bencillikten tamamen arınmışsa, onu eyleme yönlendiren itki eşsiz bir yüce gönüllülük örneğiyse ve dahası yeryüzünde silinmeyecek izler bırakmışsa, işte o vakit gerçekten de, hataya yer bırakmayacak bir kesinlikle, unutulmaz bir insandan bahsediyoruz demektir.”

İşte tam da bu yüzden…

-Çevreye ve doğaya saygılı olmak DİKEY DÜNYA’nın olmazsa olmazı…

-Doğanın içinde enerji kaynaklarına uzak bir yaşam sürüyor, misafirlerimizden su ve elektrik kullanımı konusunda dikkat ve özen bekliyoruz.

-Bizim dünyamızda evlerin içinde, yemek alanında sigara içilmez. Bunun için kaldığınız odanın verandası veya bahçedeki sigara içme alanı kullanılır. Sigara izmaritleri ve çöpler yere atılmaz.

-DİKEY DÜNYA’da geri dönüşüm için, sentetik ve yiyecek çöpleri ayrıştırılır. Sizler de yiyecek çöplerinizi ayrıştırıp, biriktirdiğimiz kompost havuzuna boşaltabilirsiniz.

-DİKEY DÜNYA’da misafirlerimiz birbirlerinin uyku saatlerine özen gösterir.

-Gazlı içecekler, kutulu meyve suları ve sütler zararlı olup, DİKEY DÜNYA’da kullanılmamaktadır.

-Küçük çiftçiyi destekliyor ve mevsiminde yerel olarak beslenmeye dikkat ediyoruz.

Mutfakta kullanılan gıda malzemeleri organik sertifikalı ve/ya kaynağı bilinen ürünlerdir.

Bu nedenledir ki mutfağımızda lezzetli, sağlıklı ve doyurucu öğünler hazırlanır.

-DİKEY DÜNYA bulunduğu konumda yalnız değil. Komşularımızın bahçeleri, bostanları ve bağlarını da koruma bir sorumluluğumuz var. Kendilerinden izin alınmadan bu alanlara girmek, ürünleri toplamak ve söz konusu alanları kullanmak konusunda hassasız.

-Ormanda ve yıllanmış ahşap yapılar içinde bulunmamız nedeniyle DİKEY DÜNYA’da mangal yakmıyoruz. Kamp ateşinin yakılması ve kontrolü ise ciddi bir konu olup, odunların dikkatli kullanılması ve gece yatmadan önce ateşin söndürülmesi gerekmektedir. Kamp ateşi, emniyet açısından, sadece belirlenen ateş alanında yakılmaktadır.

-DİKEY DÜNYA, hayvanların haklarına saygı duymakta ve sizlerle birlikte gelmelerini elbette desteklemektedir. Hayvan dostlarımız istedikleri her yerde dolaşabilirler ancak odalara, yemek alanına ve mutfağa alınmamasını rica ediyoruz.

-DİKEY DÜNYA’da kesin rezervasyon,  toplam bedelin yarısının ilgili hesaba yatırılması ile mümkün oluyor.