GÜRCÜ EVİ

galeri

Gürcü Evi, Dikey Dünya’ya ruhunu veren en önemli yapılardan biri. Yüz yılı aşkın süredir ayakta olan Gürcü Evi, hikayesini dinlemek isteyenleri bekliyor. Nasırlı büyük ustaların ellerinden çıkan asırlık meşenin şu anki ismi Dikey Dünya’da yeni hayatlara ev sahipliği yapmak için yaşam buldu. Sağlıklı ve bir o kadar yaşanmışlığı barındıran Gürcü Evi, konuklarına tarihi dokusunu sunuyor. Filiz abla ve Zeki abinin büyük emek ve sabırla hayat verdiği bu yapı şimdi bizim hayallerimize ev sahipliği yapıyor. Sabır ve emekleriniz için bir kez daha teşekkürler.

Gürcü evi mutfağında yemeğinizi hazırlayabilirsiniz.
Dikey Dünya’da yemek hizmeti 10 kişi ve üzeri gurup faaliyetlerinde verilmektedir.

“Birlikte Yaşam” Kurallarımız

-Çevreye ve doğaya saygılı olmak DİKEY DÜNYA’nın olmazsa olmazı…

-Doğanın içinde enerji kaynaklarına uzak bir yaşam sürüyor, misafirlerimizden su ve elektrik kullanımı konusunda dikkat ve özen bekliyoruz.

-Bizim dünyamızda evlerin içinde, yemek alanında sigara içilmez. Bunun için kaldığınız odanın verandası veya bahçedeki sigara içme alanı kullanılır. Sigara izmaritleri ve çöpler yere atılmaz.

-DİKEY DÜNYA’da geri dönüşüm için, sentetik ve yiyecek çöpleri ayrıştırılır. Sizler de yiyecek çöplerinizi ayrıştırıp, biriktirdiğimiz kompost havuzuna boşaltabilirsiniz.

-DİKEY DÜNYA’da misafirlerimiz birbirlerinin uyku saatlerine özen gösterir.

-DİKEY DÜNYA bulunduğu konumda yalnız değil. Komşularımızın bahçeleri, bostanları ve bağlarını da koruma bir sorumluluğumuz var. Kendilerinden izin alınmadan bu alanlara girmek, ürünleri toplamak ve söz konusu alanları kullanmak konusunda hassasız.

Kamp ateşinin yakılması ve kontrolü ise ciddi bir konu olup, odunların dikkatli kullanılması ve gece yatmadan önce ateşin söndürülmesi gerekmektedir. Kamp ateşi, emniyet açısından, sadece belirlenen ateş alanında yakılmaktadır.

-DİKEY DÜNYA, hayvanların haklarına saygı duymakta ve sizlerle birlikte gelmelerini elbette desteklemektedir. Hayvan dostlarımız istedikleri her yerde dolaşabilirler ancak odalara, yemek alanına ve mutfağa alınmamasını rica ediyoruz.

-DİKEY DÜNYA’da kesin rezervasyon,  toplam bedelin yarısının ilgili hesaba yatırılması ile mümkün olmaktadır.