[vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_gallery ids=”7025,6278,7029,6284,6318,7032,7027,6527,7030,7024,7026,7028,7031″ columns=”5″ indents=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Doğada Çocuk Kampları Nedir?

Çocukken fiziksel olarak doğayı ve onun koşullarını deneyimlemiş olmak, yetişkin olduğumuzda bizleri daha gözlemci ve daha güçlü birer birey haline getirir. Doğa, kendi kuralları ve barındırdığı riskler ile ince bir şekilde bütün duyularımıza seslenir. Doğa, çocukların eline verilen istedikleri gibi evirip çevirebildikleri oyuncaklardan çok daha fazlasıdır. Çocuklar doğada kendi oyuncaklarını kendileri tasarlayabilir, yeni bir sürü keşif yapabilir ve bu keşiflerle hayal gücünü geliştirebilirler. Çocukların en yüksek deneyimi alabilecekleri okul tartışmasız tabiattır.

Bu fikir ve ihtiyaç ile yola çıkarak tasarladığımız Doğada Çocuk Kamplarımız, İznik Avdan Dağı’nda bulunan alanımızda, çocukların doğa ile içiçe vakit geçirmesini ve çocuklara doğada uygulamalar yaptırmayı amaçlıyoruz. Başta tabiat sevgisini ve onun dilini öğrenmek, ormandaki yaşamı anlamak, doğayı oyun alanı olarak görmelerini ve bu sayede doğa ve çocuk arasındaki bağı pekiştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz.

Bunun yanı sıra,  Doğada Çocuk Kamplarımızda günlük çiftlik rutinimizi çocuklarla birlikte deneyimliyor;  her öğün yemeklerimizi birlikte hazırlıyor ve bulaşıklarımızı beraber yıkıyoruz.

Doğada Çocuk Kamplarımıza ister kamplı (yatılı) katılım sağlayabilir, isterseniz de günübirlik katılım sağlayabilirsiniz.

Kamplarımız Temmuz-Ağustos-Eylül ayları boyunca her hafta, Salı-Çarşamba-Perşembe günleri düzenli olacak; ve kamplarımız süresince her güne farklı bir aktivite ile yapılacaktır.

Aktivitelerimiz;

  • Kaya Tırmanışı
  • Kampçılık Eğitimi
  • Oryantiring
  • Doğa Yürüyüşü
  • Doğa Bilgisi
  • Slackline
  • Yoga
  • Ekmek Yapımı
  • Marangozluk

Günübirlik katılım için;

Doğada Çocuk Kamplarına günübirlik katılmak için; çocukları sabah saat 09:00’a kadar kamp alanımıza bırakmanız ve akşam saat 18:00 itibari ile de çocukları kamp alanından almanız rica olunur. Çocuklar için öğlen yemeği, Dikey Dünya Doğa Evi tarafından karşılanacaktır.

Kamplı katılım için;

Doğada Çocuk Kamplarına yatılı katılımlarda gerekli kamp malzemeleri ve günlük üç öğün yemek Dikey Dünya Doğa Evi tarafından sağlanacaktır.

Çocuklar için Gerekli Malzeme Listesi;

Küçük sırt çantası, şapka, gözlük, taşınabilir kafa lambası ya da fener, yedek kıyafet, doğada rahat kullanabileceği bir ayakkabı, su kabı, küçük çakı

Ücret Bilgisi;

Etkinliklere günübirlik katılım kişi başı 100tl ve

Kamplı katılım (günlük ücret) 80tl şeklindedir.

Mutlu İnan Akdağ kimdir >>

Geçmiş Kamplarımızdan >>

Dikey Dünya Doğa Evi
05555015523
www.dikeydunya.com
dikeydunyadogaevi@gmail.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”100px”][/vc_column][/vc_row]