Doğada Çocuk Kampı 7-8 ekim 2017

Dikey Dünya Evi/Analı Kuzulu 7-9 Ekim Kampı harika geçti. Tüm konuklarımız Cuma günü geldiler, birbirleriyle ateş başında tanıştılar. Neler yapacağımızı konuştuk, tanışma çemberi demokrasisi ile kararlar aldık. Yorgunluk ve yenilik programı biraz değiştirdi. Sabah yeniden ve sil baştan kararlar aldık. Uzun bir orman yürüyüşü ve arkasından kaya tırmanışı yapmanın daha doğru olduğunu düşündük.

Kahvaltıdan sonra 11.00 de başlayan yürüyüşümüz kaya tırmanışa giden parkuru birlikte adımlayarak başladı. Harika bir ormanın içinden geçerek ve gerçek anlamı ile ekip dayanışması ile ilerleyerek tırmanış kayamızın önüne geldik. Tüm katılımcılarımız tırmandı ve Mutlu’nun zirveye yerleştirdiği düdüğü çalmayı başardı. Arada ufak tefek geri dönüşler olduysa da, ekip ruhunun desteği ile her şey harika sonuçlandı. Malzememizi toplayıp hızlıca dağdan indik ve kamp yemeğimize doğru yürüdük.

Kampımızın köpeği Şeytan tüm yürüyüş boyunca yanımızdan ayrılmadı, hepimize göz kulak oldu. Biliyorsunuz, tüm gıdamız organik ve/ya kaynağını bildiğimiz ürünlerden geliyor. Gecikmiş olmasını kimsenin dert etmediği harika bir yemek yedik hep birlikte. Dinlendik, kuzulara denge oyunları kurduk, hep birlikte muhabbet ettik.

Akşam kamp ateşimizin başında bir araya geldik. Babaların dağın içinden bin bir zahmetle taşıdığı odunlarla kocaman bir ateş yaktık. Kuzular gün boyu kamp alanından topladıkları kozalakları ateşe atarak eğlendiler. Pazar sabahı yağmurlu ve sisli bir güne uyandık. Hemen programı değiştirdik.

Kahvaltıyı ortak alan olarak kullandığımız mutfağa taşıdık. Birlikte pişirmek ve çoluk çocuk yemek, şüphesiz çok lezzetli bir şey. Muhabbet devam ederken kuzularla masal çemberi yaptık. Şatolar, dinozorlar, gökkuşağına boyanmış evler ve dostluklar ile ilgili harika şeyler anlatıyor çocuklar. Mutlaka iyiliğin kazandığı bir noktaya bağlıyorlar. “Gökten üç elma düştü” diyerek bitirdik çemberimizi. Dans ve müzik herkesin kendini iyi hissettiği bir duygu durumu. Mutlaka dans ediyoruz kuzular ve elbette anne babalarla. Kimsenin gitmek istemediği ama yola düşmek zorunda oldukları an geldiğinde, hüzün kaplasa da insanın içini dert değil. Yollar tekrar birleşecek, biliyoruz :)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply