gönüllü olmak

Dikey Dünya'da gönüllü olmak ister misiniz ?

Gönüllülük nedir ?

Kısacası, doğada yaşamı gözlemlemek, deneyim edinmek, başka bir yaşamın adımlarını atmak, birlikte bir şeyler yapmak istiyorsanız bu tam size göre olabilir.

Bizim hakkımızda

Benim adım mutlu. Ben bir doğa aşığıyım, doğada vakit geçirmeyi, her türlü doğa şartında olmayı seviyorum. iki yıl önce düzenli işten ayrıldım ve burada devam etmeye başladım. On seneyi aşkındır Dağcılık yapıyorum, dağcılığın yanısıra slackline, dağ bisikleti, oryantiring gibi bazı açık hava sporları yapıyorum. Şarkı çalmayı ve şarkı söylemeyi severim. Son yıllarda permakültürle de ilgileniyorum. Dikey Dünya dağcılık içerisinden çıkma bir isimdir. Buraya oldukça da yakıştı. İznik merkeze 9-10 km mesafede Avdan dağı eteğinde konumlanmış bir doğal yaşam çiftliğidir burası. Dikey Dunya’da beş farklı evimiz var (en eski Gürcü ahşap evlerinden biri). Genellikle yoga kampları, ebeveyn-çocuk kampları, fotoğraf kulüpleri ve münferit gelen konuklarımıza ev sahipliği yaparız. Ayrıca yetişkinler ve çocuklar için kaya tırmanışı, dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, dağ tırmanışı ve yoga aktiviteleri düzenliyoruz. Dikey dünyada ilk önceliğimiz doğadır. Şu an için büyük bir köpeğimiz (badem), bir yavru (kömür) ve bir köpek yavrusu (fındık) var 🙂 Burada vejeteryan ve vegan besleniyoruz. Orman bizim evimiz ve kimi zaman yiyeceklerimizi çaylarımızı doğadan topluyoruz. Yeni defasında yeni şeyler keşif ediyor yeni şeyler öğreniyoruz.

Yardıma ihtiyaç duyduğumuz konular

Bahçıvanlık Genel bakım Pişirme / alışveriş Evde yardım Hayvan bakımı Turistlere Yardım Dil pratiği

Detaylı ihtiyaç konularımız

Günde 5 saat, haftada 5 gün çalışma olacaktır. 2 gün dinlenme günü olacaktır. Evlerin temizlenmesine yardımcı olmak için – süpürme, paspas yapma, çarşafları değiştirme, banyoları temizleme Genel bakım Bahçeyi sulama ve bakım Hayvanları beslemek Mutfakta yardım – temizlik Misafirlerle yardım Açık hava sporları hakkında bazı deneyimleriniz varsa etkinliğe yardımcı olunur 😁

Neleri deneyim edinirsiniz ?

Gönüllüler vegan ve vejeteryan yemeklerini öğrenecekler. Flora ve etrafta yetişen bazı özel bitkiler hakkında bilgi sahibi olacaklar. Açık hava sporları ile ilgili birçok deneyime sahip olacaklar (dağcılık, kaya tırmanışı, oryantasyon, dağ bisikleti) Gölde kano yapmak ve yüzmek için fırsatları olacak.

Konaklama bilgisi

Uyku tulumu ve mat ile bir çadır sağlanır. *Uygun bir oda varsa gönüllüler oda paylaşabilir Paylaşımlı banyo kullanılır. Gönüllüler günde üç öğün yemek yiyebilir.(vegan veya vejeteryan yemekleri pişiririz) Burada wifi yok, böylece gönüllüler takılıp rahatlayabilirler.

Diğer bilgiler

Dikey Dünya, İznik merkeze 10 km, en yakın köye ise 3 km uzaklıktadır. Görmek için hoş bir orman ve küçük geleneksel köyler vardır. Gönüllüler bisikletle ya da taksiyle İznik’e gidebilirler. İznik, yüzmek ve muhteşem gün batımını izlemek için büyük ve güzel bir göle sahiptir. İznik ayrıca çini ve seramik eşyalarıyla da ünlüdür, çini ve seramik atölye ve hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret edebilirler. Buradan 50 km uzaklıktaki denize gidebilirler. Bursa, İznik’e 90km mesafededir. Yalova, İznik’e 60 km uzaklıktadır. İstanbul, İznik’e 130 km uzaklıktadır.