dikey dünya çocuk kampı Haziran 2019

DİKEY DÜNYA ÇOCUK KAMPI 01-02 HAZİRAN
05-09 YAŞ Ebeveynli veya ebeveynsiz katılım.

Çocukken fiziksel olarak doğayı ve onun koşullarını deneyimlemiş olmak, yetişkin olduğumuzda bizleri daha gözlemci ve daha güçlü birer birey haline getirir. Doğa kendi kuralları ve barındırdığı riskler ile ince bir şekilde bütün duyularımıza seslenir. Doğa,çocukların eline verilen istedikleri gibi evirip çevirebildikleri oyuncaklardan çok daha fazlasıdır. Çocuklar doğada kendi oyuncaklarını kendileri tasarlayıp yapabilir, yeni bir sürü keşif yapabilir ve bu keşiflerle hayal gücünü geliştirebilir. Çocukların en yüksek deneyimi alabilecekleri okul tartışmasız tabiattır.

Günümüzde çocuklar dışarıda oynayamıyorlar, çoğunlukla evde bir ekran karşısında onlara sunulduğu kadarını alabiliyorlar ve bu koşullar sebebiyle yalnızca görme ve işitme duyularını aktif olarak kullanıyorlar. Bizlerin zamanında olduğu gibi toprakla suyla ağaçla çimenle temas etme, kendi kabiliyetlerini ve yetilerini bunları keşfederek geliştirme şansları maalesef çok kısıtlı. Oysa onların da en fazla vakit geçirmeleri gereken yer doğa.

İznik Avdan Dağı’nda doğa ile iç içe bir hafta sonu geçirmenizi ve çocuğunuza doğada zaman geçirmekle ilgili keşifler ve uygulamalar yaptırmayı amaçlıyoruz. Doğadaki etkinliklerimiz yalnızca çocuklarla birlikte olacak ve oyun alanımız orman olacak. Başta tabiat sevgisi, onun dilini öğrenmek, ormandaki yaşamı anlamak ve bu sayede aralarındaki bağı pekiştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Kaya tırmanışı yaparken kayaya dokunup koordinasyon odaklanma ve motor becerilerini geliştirmeyi öğrenecekler. Oryantiring (yön bulma) oyunu oynarken pusula kullanmayı, doğada yol bulmayı ve bunları yaparken de dikkat ve odaklanma becerilerini geliştirecekler. Slackline (ipte yürüme) yaparken denge, odaklanma ve koordinasyon becerileri gelişecek. Ve doğada bulundukları her an boyunca çoklu olarak duyularını aktif bir biçimde kullanmayı ve özellikle de yapmakta oldukları şeye odaklanma yeteneklerini geliştirecekler, öğrenmeye ve keşfetmeye çok daha açık ve hazır hale gelecekler.

Neredeyiz ?
İZNİK – Avdan Dağı

Sizleri Dikey Dünyanın yedi dönümlük çam ağaçları ile kaplı alanında ağırlayıp yanı başımızdaki ormanda aktivitelerimizi yapıyor olacağız. Yarışma yok, ödül yok. Keşif var, duyularımızı ve yetilerimizi kullanma var.

Çocuklar çadırda konaklayacak ebeveynler bungalowlarda konaklayacaklardır. Anlaşıldığı üzere çocuklara daha çok dokunmak istiyoruz. Onlar kendileri ve diğer akranları ile daha çok vakit geçirecekler. Kendi akranları ile çadır arkadaşı olacaklar. Belli zamanlarla ebeveynleri ile bir araya geleceklerdir.

AKTİVİTELER

– Kampçılık eğitimi
-Kaya tırmanışı (denge, kordinasyon)
-Pusula eğitimi (oryantiring)
-Slackline (denege sporu)
-Doğa bilgisi

PROGRAM
Cuma akşamı Dikey Dünya’ya buluşuyoruz. Yerleşme, ateş başında tanışma sohbeti. İlk günün akşamı çocuklar yoldan geldikleri ve eğitim almadıkları için ebeveynleri ile bungalov’da kalacaklardır. Cumartesi akşamı gün içerisindeki kamp eğitiminin ardından ve arkadaşları ile tanıştıktan sonra Dikey Dünya arazisi içerisindeki kurduğumuz çadırlarda kalacaklardır.

CUMARTESİ
08:00 – 09:00 kahvaltı
09:30 Kamp eğitimi, kamp kurma (çocuklarla birlikte kamp malzemelerini tanıyıp, kendi baranacakları çadırları kuracağız.)
12:00 – 13:00 öğlen yemeği
13:00 – 14:00 serbest zaman
14:00                          doğa yürüşü ve kaya tırmanışı
17:00               kamp alanına dönüş
kamp ateşi hazırlığı (çocuklarla birlikte çevreden kuru odun toplayıp, kamp ateşi hazırlığını yapacağız.)
18:00 – 19:00 akşam yemeği
20:00               kamp ateşini yakıyoruz, etrafında toplanıyoruz. Müzik yapıyoruz. (çaldığınız bir enstrüman varsa lütfen getirin.)

21:00 en geç 22:00 çocuklarımızın yatma saatidir.

PAZAR
08:00-09:00    Kahvaltı
slackline (ip üzerinde yürüme)
10:00               orman yürüyüşü, oryantiring oyunu, gurup oyunları, doğada yemek pişirme
15:00 – 16:00 kampa dönüş
17:00-18:00    kamp kapanışı, kamptan ayrılış

Sevgili ebeveynler
Çocuklarımızın sadece kendi akranlarıyla paylaşımı hemde bireyselliğini keşfetmesi açısından çocuklar ile ormandaki aktiviterimiz sırasında ebeveynler kamp alanımızda yani Dikey Dünya’da kalacaklardır.
Bizler çocuklar ile ormanda olduğumuz süre boyunca, ister birlikte yiyeceğimiz yemeklerin hazırlanmasına yardım edebilir. İster Dikey Dünya’daki sessiz tabiatın tadını çıkarıp dinlenebilirsiniz.

Neler dahil ?

-Konaklama
-Tüm yemekler
-Tüm kamp malzemesi
-Aktiviteler

*** Katılım için ücretin yarısı ödenmelidir.

Fiyatlar

1 çocuk 1 yetişkin 850
2 çocuk 1 yetişkin 1100
2 çocuk 2 yetişkin 1300

Diğer etkinliklerimizden >>

Mutlu İnan Akdağ
http://mutluinanakdag.com/hakkimda/

Leave a Reply