Aadinatha Svarup ile Yoga ve Vedanta İnzivası

Ayurveda, Yoga ve Vedanta felsefesi üzerine yetkin Himalaya’lı bir usta tarafından gerçekleştirilecek bu iki günlük Yoga inzivası gerçeklik, yanılsama, evrensel birlik ve sağlık üzerine iki günlük derin bir deneyim imkanı sunmaktadır.

Yoga’nın geleneksel kültürü ile yaşam biçimini deneyimlemeyi ve derinlemesine felsefesi ile tanışmayı amaçlayan herkese açıktır. Aslen Himalayalar’da yaşayan Yoga ustası Aadinatha Svarup, Avrupa’da vereceği dersler ve inzivalar öncesinde Türkiye’ye de kısa bir süreliğine uğrayabilmektedir. İznik’te Doğa içerisinde Avdan Dağı’nda Dikey Dünya Doğa Evi’nde gerçekleşecek bu iki günlük inzivayı kaçırmamanız dileğiyle..

*Tüm felsefe ve Asana derslerinde Türkçe çeviri Damla Dönmez tarafından yapılacaktır.

PROGRAM:

24 MAYIS CUMA

21.00 Tanışma: Meditasyon, Sohbet

22.00 Uyku

25 MAYIS CUMARTESİ

06.30 Uyanış

07:00 Satsang: Meditasyon / Doğa Yürüyüşü/Sohbet

07.30 Bitki Çayı

08.00 Yoga Asana

10.00 Öğle Yemeği

12.30 Teori: “Yoga Felsefesi ve Vedanta: Evrensel Birlik”

14.30 Bitki Çayı & Meyve

16:00 Yoga Asana: Ters Duruşlar

18.00 Akşam Yemeği

20.00 Satsang: Meditasyon ve Sohbet

22.00 Uyku vakti

26 MAYIS PAZAR

06.30 Uyanış

07.00 Satsang: Pranayama (Nefes Teknikleri) &Meditasyon & Sohbet

07.30 Bitki Çayı

08.00 Yoga Asana

10.00 Öğle Yemeği

12.30 Teori: “Teklik Felsefesi: Advaita Vedanta”

14.00 Bitki Çayı & Meyve

14.30 Yoga Asana

16.30 Yemek &Ayrılış

KAYIT

Oda Kontenjanı 14 kişi ile sınırlı olduğu için %50 ön ödeme ile rezervasyon gereklidir.

İLETİŞİM

Damla 05343834178

ÜCRET

İznik’te Dikey Dünya Doğa Evi’nde gerçekleşecek etkinlikte 2/3/4 kişilik odalarda konaklama ve çadır opsiyonu bulunmaktadır. Erken kayda bağlı olarak odalarda seçim hakkı tanınacaktır.

1.Oda Konaklama: Tüm Konaklama & Yemek & Eğitim
(2 gece konaklama, 4 öğün yemek, 4 Meditasyon, 4 Yoga dersi, 2 Teori): 580 TL

2. Çadır Konaklama: Tüm Konaklama & Yemek & Eğitim
(2 gece konaklama, 4 öğün yemek, 4 Meditasyon, 4 Yoga dersi, 2 Teori): 530 TL

EĞİTMEN:

Aadinatha Svarup

Brahmaçari Aadinatha Svarup, geleneksel Yoga ve meditasyon teknikleri üzerine uzun yıllardır çalışmakta ve Himalayalar’da ikamet etmektedir. Himalayalar’da pek çok keşiş ile birlikte yaşayarak geleneksel Yoga üzerine Sadhana’sını (manevi çalışma) devam ettiren Aadinatha Svarup, geleneksel bir Hindu aileye doğmuş, genç yaşlarında Ayurvedik bilgeliği yetkin ustalarla çalışarak öğrenmiştir. Daha sonra Şamanizm ve farklı maneviyat ekolleri ile ilgilenmiş, yirmili yaşlarının ortasında ise gerçeği bulma yolunda kurumsal hayatı terk ederek Hindistan’da pek çok farklı bölgede münzevi hayatın gereklilikleri ile dolaşmıştır. Bu yıllar içerisinde pek çok farklı öğretmen ile maneviyatın farklı yolları üzerine çalışmıştır. Seyahatlerinin son noktası olan Himalayalar’da halen yaşamakta, Vedanta ve Yoga üzerine eğitimler vermekte ve kendi manevi yolculuğuna da burada devam etmektedir.

Damla Dönmez

2008 yılında İTÜ Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. Ancak, Felsefeye olan derin ilgisi sebebiyle, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü Doktora Programını tamamladı. Akademik Felsefe ile sorgulamaları ve amatör bir şekilde Tiyatro Oyunculuğu ile ilgilenmesi esnasında Yoga hayatına dahil oldu ve yaşam biçimine dönüştü.

Yoga Eğitmenlik Eğitimini, Sivananda Yoga Vedanta Merkezinden, UttarKashi, Himalayalar, Hindistan’da aldı. Büyük bir Yoga ustası olan Swami Vişnudevananda’nın bizatihi öğrencisi olmuş Robert Moses, Swami Govindananda, Anne Winkler gibi öğretmenler ile çalıştı. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversite’sinde danışman hocası ile birlikte “Hint Felsefesi” dersi vermiş, Okyanus Yayıncılık’tan çıkmış “Bhagavad Gita’nın Öğretisi” kitabını çevirmiş, Routledge’den “Philosophy of Play as Life” kitabında Doğu ve Batı Felsefesini karşılaştıran makaleleri yayınlanmış ve yakın zamanda ise “Yüce Kavramı ve Doğa” başlıklı felsefe doktora tezini tamamlamıştır. Hindistan’da Ayurveda üzerine büyük bir merkez olan Arya Vaidya Research Foundation’ın Goranga Yoga ile ortaklaşa düzenledikleri Ayurveda Gelişim Programı’nı tamamlamıştır. Yoga yolundaki ilerleyişini sürdürmek ve Yoga’nın ve Ayurveda’nın faydalarını pek çok insanla paylaşabilmek amacıyla dersler vermekte, inzivalar ve eğitimler düzenlemekte, öğrettikçe öğrenmektedir[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]İLETİŞİM için :
Damla Dönmez
05343834178
donmezdamla@gmail.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”100″][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply